Czym jest girls.js?

girls.js to nieformalna organizacja oraz społeczność, która wspiera i pomaga w organizacji bezpłatnych warsztatów programowania dla kobiet, dostarczając narzędzi, zasobów i wsparcia.

Jesteśmy organizacją prowadzoną przez wolontariuszki i wolontariuszy w 12 polskich miastach, angażująca setki osób w całej Polsce. Wspólnie pracujemy na rzecz zwiększenia liczby kobiet w świecie technologii. Tworzymy przyjazne i łatwo dostępne materiały do nauki, organizujemy warsztaty weekendowe i małe wydarzenia typu “follow-up”!


POZNAŃ ❤️ girls.js

Od 2018 roku działamy. Z dumą możemy powiedzieć, że wiele historii przebranżowień uczesticzke rozpoczęło się od girls.js. Każdego roku zapraszamy byłe uczestniczki, a obecne programistki jako mentorki warsztatów lub prelegentki, by pokazać, że warsztaty girls.js Poznań, mogą być pierwszym krokiem niesamowitej podróży.

Co więcej, wspieramy również naszą kobiecą społeczność technologiczną organizując spotkania follow-up.

O WARSZTATACH 

W Poznaniu podczas każdego naszego wydarzenia na żywo, 30 kobiet buduje swoją pierwszą aplikację internetową przy użyciu HTML, CSS i JavaScriptu pod czujnym i empatycznym nadzorem mentorów-wolontariuszy – doświadczonych programistów JS.

Spotykamy się w niewielkich grupach (2-3 uczestniczki + 1 mentor), aby umożliwić jak najlepsze zrozumienie podstawowych koncepcji programowania. Wspieramy budowanie sieci kontaktów i popularyzujemy technologie webowe.
Przez zabawną i angażującą formę promujemy umiejętności cyfrowe, ale dzięki wsparciu sponsorów wydarzenie może się odbywać!

Chcesz poczytać więcej o aspektach organizacji? →  Warsztaty girls.js Poznań od kuchni

Warsztaty girls.js 2023 w Poznaniu

Już w weekend 24-25 czerwca girls.js wracają do Poznania!

Przez dwa dni 30 dziewczyn będzie zgłębiać tajemnice programowania, a ugości nas Plus Jeden Poznań. Podczas dwudniowych bezpłatnych warsztatów zanurzymy się w magicznym świecie JavaScriptu i stworzymy naszą pierwszą aplikację JS.

Zapraszamy do udziału:

  • kobiety (warunek konieczny)
  • osoby początkujące, które nie miały jeszcze styczności z JavaScriptem
  • mile widziane są osoby działające na rzecz swojego otoczenia, członkinie organizacji pozarządowych, aktywistki

Dodatkowo chcemy zaprosić więcej kobiet z różnorodnych środowisk, dlatego w tym roku powitamy też na warsztatach dziewczyny-uchodźczynie z Ukrainy dotkniętej wojną (3 gwarantowane miejsca) oraz kobiety z międzynarodowej społeczności (3 dodatkowe gwarantowane miejsca dla osób posługujących się językiem angielskim w stopniu B1+).

Wstęp na zajęcia TYLKO po przejściu rekrutacji.

  • 17.05 – 2.06 – rekrutacja uczestniczek
  • do 09.06 – wyniki rekrutacji (+ lista rezerwowa)
  • do 13.06 – prosimy o potwierdzenie udziału

Formularz rekrutacyjny znajdziecie na stronie: https://girlsjs.pl/

Wspierają nas medialnie:

Poprzednie edycje w Poznaniu

> 2019

22 i 23 czerwca w Poznaniu odbyła się edycja girls.js w salach Wydziału Informatyki Uniwersytetu Adama Mickiewicza. Dwa dni warsztatowe, 32 uczestniczek, 11 mentorów i mentorek. W miesiącu po warsztatach dodatkowo 2 spotkania follow-up na których uczestniczki zmierzyły się z ciasteczkami oraz miały możliwość spróbowania podstaw tworzenia aplikacje w React!

Album 2019 (click)

> 2018

Dwa dni warsztatowe, 30 uczestniczek, 10 mentorów i mentorek – oto poznańskie warsztaty w największym skrócie. Gościł nas Wydział Informatyki Uniwersytetu Adama Mickiewicza. W Poznaniu działa prężny team organizatorek, więc girls.js z pewnością jeszcze wróci do tego miasta. Wszystkie zdjęcia autorstwa Moniki Filipkowskiej.

Album 2018 (click)